Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Zandvoort: VVD zou in de peiling van nu de grootste blijven

Zandvoort (Noord-Holland) heeft 13.481 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. VVD 23,1 % → 16,5 %
  2. PVV 20,3 % → 15,4 %
  3. PRO 9,7 % → 15,1 %
  4. JA21 7,6 % → 14,4 %
  5. D66 16,7 % → 9,6 %
  6. FvD 5,4 % → 9,3 %
  7. CDA 6,3 % → 4,4 %
  8. 50PLUS 1,5 % → 3,5 %
  9. PvdD 2,0 % → 3,5 %
  10. SP 1,4 % → 2,6 %
  11. Volt 1,0 % → 2,4 %
  12. BBB 2,6 % → 1,0 %
  13. CU 0,3 % → 0,9 %
  14. DENK 0,5 % → 0,3 %
  15. Overige 1,3 % → 0,8 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Zandvoort (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Zandvoort

Zandvoort heeft 13.481 kiesgerechtigden en is daarmee de 35e grootste van de 44 gemeenten in Noord-Holland en de 293e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: VVD 23,1 %, PVV 20,3 %, D66 16,7 %. VVD deed het hier 9 procentpunten beter dan in heel Nederland.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: OPZ - Ouderen Partij Zandvoort werd de grootste met 3 van de 17 zetels, vóór Jong Zandvoort (3).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt VVD hier in onze projectie op 16,5 % en PVV op 15,4 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

17 zetels in de gemeenteraad.

  1. OPZ - Ouderen Partij Zandvoort 17,4 % · 1.372 · 3 zetels
  2. Jong Zandvoort 16,1 % · 1.271 · 3 zetels
  3. VVD 15,6 % · 1.225 · 3 zetels
  4. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 13,6 % · 1.068 · 2 zetels
  5. PVV (Partij voor de Vrijheid) 10,8 % · 851 · 2 zetels
  6. CDA 9,6 % · 759 · 2 zetels
  7. D66 8,9 % · 699 · 1 zetel
  8. ZEE (Zandvoort Echt Eén) 8,0 % · 626 · 1 zetel

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Noord-Holland

Alle gemeenten in Noord-Holland → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.