Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Enkhuizen: PRO zou nu de grootste worden, vóór D66

Enkhuizen (Noord-Holland) heeft 14.172 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. PRO 11,7 % → 17,3 %
  2. JA21 6,6 % → 12,7 %
  3. PVV 17,0 % → 12,4 %
  4. FvD 6,4 % → 10,4 %
  5. D66 17,8 % → 10,2 %
  6. VVD 14,9 % → 9,6 %
  7. CDA 11,0 % → 7,6 %
  8. 50PLUS 2,0 % → 4,4 %
  9. SP 2,4 % → 4,0 %
  10. PvdD 2,0 % → 3,4 %
  11. Volt 0,9 % → 2,2 %
  12. SGP 1,6 % → 1,7 %
  13. CU 1,0 % → 1,6 %
  14. BBB 2,3 % → 0,9 %
  15. DENK 1,3 % → 0,8 %
  16. Overige 1,4 % → 0,8 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Enkhuizen (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Enkhuizen

Enkhuizen heeft 14.172 kiesgerechtigden en is daarmee de 33e grootste van de 44 gemeenten in Noord-Holland en de 288e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: D66 17,8 %, PVV 17 %, VVD 14,9 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: CDA werd de grootste met 3 van de 17 zetels, vóór Enkhuizen Vooruit! (2).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PRO hier in onze projectie op 17,3 % en JA21 op 12,7 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

17 zetels in de gemeenteraad.

  1. CDA 16,4 % · 1.196 · 3 zetels
  2. Enkhuizen Vooruit! 15,6 % · 1.138 · 2 zetels
  3. SP (Socialistische Partij) 14,8 % · 1.074 · 2 zetels
  4. Het Enkhuizer Alternatief 11,4 % · 827 · 2 zetels
  5. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 11,0 % · 800 · 2 zetels
  6. VVD 10,1 % · 734 · 2 zetels
  7. D66 9,8 % · 714 · 2 zetels
  8. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) 5,7 % · 413 · 1 zetel
  9. Piratenpartij 5,3 % · 384 · 1 zetel

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Noord-Holland

Alle gemeenten in Noord-Holland → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.