Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Haarlem: PRO zou nu de grootste worden, vóór D66

Haarlem (Noord-Holland) heeft 116.904 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. PRO 22,3 % → 29,5 %
  2. D66 25,5 % → 15,7 %
  3. JA21 4,1 % → 8,8 %
  4. VVD 11,8 % → 7,3 %
  5. PVV 10,0 % → 7,1 %
  6. FvD 3,2 % → 5,9 %
  7. PvdD 3,8 % → 5,7 %
  8. CDA 6,8 % → 4,6 %
  9. Volt 2,1 % → 3,9 %
  10. SP 2,1 % → 3,5 %
  11. 50PLUS 1,2 % → 2,9 %
  12. DENK 3,4 % → 2,1 %
  13. CU 0,8 % → 1,4 %
  14. BBB 1,1 % → 0,4 %
  15. Overige 1,7 % → 1,0 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Haarlem (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Haarlem

Haarlem heeft 116.904 kiesgerechtigden en is daarmee de 3e grootste van de 44 gemeenten in Noord-Holland en de 17e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: D66 25,5 %, PRO 22,3 %, VVD 11,8 %. PRO deed het hier 10 procentpunten beter dan in heel Nederland.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) werd de grootste met 11 van de 39 zetels, vóór D66 (8).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PRO hier in onze projectie op 29,5 % en D66 op 15,7 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

39 zetels in de gemeenteraad.

  1. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 24,2 % · 17.861 · 11 zetels
  2. D66 18,6 % · 13.679 · 8 zetels
  3. VVD 10,4 % · 7.651 · 4 zetels
  4. Forum voor Democratie 6,6 % · 4.852 · 3 zetels
  5. SP (Socialistische Partij) 5,2 % · 3.829 · 2 zetels
  6. Partij voor de Dieren 5,2 % · 3.822 · 2 zetels
  7. CDA 5,0 % · 3.701 · 2 zetels
  8. Jouw Haarlem 4,5 % · 3.335 · 2 zetels
  9. TROTS Haarlem (Man Hapt Mug) 4,1 % · 3.002 · 1 zetel
  10. Hart voor Haarlem 3,0 % · 2.231 · 1 zetel
  11. OPHaarlem 3,0 % · 2.220 · 1 zetel
  12. Volt 2,3 % · 1.727 · 1 zetel
  13. Actiepartij 2,2 % · 1.611 · 1 zetel
  14. DENK 2,1 % · 1.560
  15. ChristenUnie 1,7 % · 1.245
  16. Belang Van Nederland (BVNL) 1,6 % · 1.148
  17. Piratenpartij 0,3 % · 202

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Noord-Holland

Alle gemeenten in Noord-Holland → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.