Den Helder: PVV zou in de peiling van nu de grootste blijven
Den Helder (Noord-Holland) heeft 44.567 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.
- 44.567kiesgerechtigden
- 18,6 %PVV in de peiling van nu (Nederland: 12,6 %)
- 24,2 %PVV, de grootste bij de Kamerverkiezing van 2025
De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025
- PVV 24,2 % → 18,6 %
- JA21 6,7 % → 13,0 %
- PRO 7,9 % → 12,8 %
- FvD 7,2 % → 11,6 %
- VVD 16,4 % → 10,9 %
- D66 13,3 % → 7,5 %
- CDA 10,9 % → 7,5 %
- 50PLUS 2,0 % → 4,4 %
- SP 1,7 % → 3,0 %
- PvdD 1,5 % → 2,7 %
- CU 1,8 % → 2,6 %
- Volt 0,6 % → 1,6 %
- BBB 2,9 % → 1,2 %
- SGP 0,9 % → 1,0 %
- DENK 0,6 % → 0,4 %
- Overige 1,5 % → 0,9 %
Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Den Helder (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →
Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente
Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.
nog 8 partijen
De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.
Wat er omslaat
- Nog niets: verschuif een schuifje.
Over Den Helder
Den Helder heeft 44.567 kiesgerechtigden en is daarmee de 12e grootste van de 44 gemeenten in Noord-Holland en de 78e grootste van de 342 in Nederland.
Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: PVV 24,2 %, VVD 16,4 %, D66 13,3 %. PVV deed het hier 8 procentpunten beter dan in heel Nederland.
De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: BEHOORLIJK BESTUUR werd de grootste met 5 van de 31 zetels, vóór CDA (4).
Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PVV hier in onze projectie op 18,6 % en JA21 op 13 %.
De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026
31 zetels in de gemeenteraad.
- BEHOORLIJK BESTUUR 14,6 % · 2.943 · 5 zetels
- CDA 11,7 % · 2.350 · 4 zetels
- VVD 10,6 % · 2.130 · 4 zetels
- Forum voor Democratie 7,9 % · 1.587 · 3 zetels
- Stadspartij Den Helder 6,9 % · 1.383 · 2 zetels
- Beter voor Den Helder 6,8 % · 1.361 · 2 zetels
- D66 6,3 % · 1.268 · 2 zetels
- FRACTIE PASTOOR 5,1 % · 1.016 · 1 zetel
- GROENLINKS 4,7 % · 936 · 1 zetel
- Partij van de Arbeid (PvdA) 4,4 % · 881 · 1 zetel
- ChristenUnie 4,3 % · 855 · 1 zetel
- PVV (Partij voor de Vrijheid) 4,2 % · 854 · 1 zetel
- 50PLUS 3,3 % · 658 · 1 zetel
- Samen Actief Den Helder 3,2 % · 636 · 1 zetel
- SP (Socialistische Partij) 3,0 % · 602 · 1 zetel
- Senioren Partij Den Helder 2,9 % · 583 · 1 zetel
- Piratenpartij 0,3 % · 66
Gemeenten van vergelijkbare grootte in Noord-Holland
- Gooise Meren44.025 kiesgerechtigden · PRO de grootste
- Schagen38.518 kiesgerechtigden · PRO de grootste
- Hollands Kroon37.718 kiesgerechtigden · PVV de grootste
- Velsen53.380 kiesgerechtigden · PRO de grootste
- Medemblik35.088 kiesgerechtigden · JA21 de grootste
- Hoorn56.964 kiesgerechtigden · PRO de grootste
- Amstelveen58.888 kiesgerechtigden · PRO de grootste
- Huizen32.209 kiesgerechtigden · PRO de grootste
Alle gemeenten in Noord-Holland → · Heel Nederland →
Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.