Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Sittard-Geleen: PVV zou in de peiling van nu de grootste blijven

Sittard-Geleen (Limburg) heeft 73.501 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. PVV 26,3 % → 20,5 %
  2. PRO 11,3 % → 17,1 %
  3. JA21 5,3 % → 11,0 %
  4. CDA 14,2 % → 10,2 %
  5. FvD 5,1 % → 8,8 %
  6. D66 14,4 % → 8,2 %
  7. VVD 12,4 % → 8,0 %
  8. 50PLUS 1,9 % → 4,2 %
  9. SP 2,0 % → 3,5 %
  10. PvdD 1,6 % → 3,0 %
  11. Volt 0,8 % → 2,1 %
  12. CU 0,3 % → 0,9 %
  13. DENK 1,1 % → 0,7 %
  14. BBB 1,8 % → 0,7 %
  15. Overige 1,4 % → 0,8 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Sittard-Geleen (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Sittard-Geleen

Sittard-Geleen heeft 73.501 kiesgerechtigden en is daarmee de 3e grootste van de 31 gemeenten in Limburg en de 34e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: PVV 26,3 %, D66 14,4 %, CDA 14,2 %. PVV deed het hier 10 procentpunten beter dan in heel Nederland.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: G.O.B. werd de grootste met 10 van de 37 zetels, vóór CDA (7).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PVV hier in onze projectie op 20,5 % en PRO op 17,1 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

37 zetels in de gemeenteraad.

  1. G.O.B. 23,9 % · 8.914 · 10 zetels
  2. CDA 17,1 % · 6.360 · 7 zetels
  3. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 10,5 % · 3.902 · 4 zetels
  4. Stadspartij 8,3 % · 3.084 · 3 zetels
  5. D66 7,3 % · 2.730 · 3 zetels
  6. Forum voor Democratie 5,6 % · 2.091 · 2 zetels
  7. PVV (Partij voor de Vrijheid) 5,0 % · 1.867 · 2 zetels
  8. VVD 4,7 % · 1.762 · 2 zetels
  9. PIT 3,9 % · 1.448 · 1 zetel
  10. Lokaal Sittard-Geleen-Born 3,0 % · 1.114 · 1 zetel
  11. JA21 2,6 % · 954 · 1 zetel
  12. SP (Socialistische Partij) 2,5 % · 941 · 1 zetel
  13. Samen Politiek Actief (S.P.A.) 2,2 % · 804
  14. Partij voor de Dieren 2,1 % · 778
  15. Democratisch Burger Belang sgb 0,9 % · 353
  16. Partij voor de Rechtsstaat 0,4 % · 156

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Limburg

Alle gemeenten in Limburg → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.