Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Hardinxveld-Giessendam: SGP zou in de peiling van nu de grootste blijven

Hardinxveld-Giessendam (Zuid-Holland) heeft 14.450 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. SGP 21,7 % → 21,9 %
  2. JA21 6,5 % → 11,8 %
  3. CU 9,7 % → 11,8 %
  4. CDA 15,7 % → 10,6 %
  5. PVV 14,9 % → 10,1 %
  6. FvD 5,7 % → 8,9 %
  7. PRO 4,2 % → 7,6 %
  8. VVD 10,3 % → 6,2 %
  9. D66 6,0 % → 3,2 %
  10. 50PLUS 0,9 % → 2,3 %
  11. SP 0,9 % → 1,8 %
  12. PvdD 0,7 % → 1,5 %
  13. Volt 0,3 % → 1,1 %
  14. BBB 1,5 % → 0,5 %
  15. Overige 0,7 % → 0,4 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Hardinxveld-Giessendam (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Hardinxveld-Giessendam

Hardinxveld-Giessendam heeft 14.450 kiesgerechtigden en is daarmee de 49e grootste van de 50 gemeenten in Zuid-Holland en de 287e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: SGP 21,7 %, CDA 15,7 %, PVV 14,9 %. SGP deed het hier 19 procentpunten beter dan in heel Nederland.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: T@B werd de grootste met 6 van de 17 zetels, vóór Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) (5).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt SGP hier in onze projectie op 21,9 % en JA21 op 11,8 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

17 zetels in de gemeenteraad.

  1. T@B 35,4 % · 3.385 · 6 zetels
  2. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) 28,9 % · 2.769 · 5 zetels
  3. ChristenUnie 17,7 % · 1.694 · 3 zetels
  4. CDA 10,4 % · 994 · 2 zetels
  5. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 7,6 % · 729 · 1 zetel

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Zuid-Holland

Alle gemeenten in Zuid-Holland → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.