Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Wijk bij Duurstede: PRO zou nu de grootste worden, vóór PVV

Wijk bij Duurstede (Utrecht) heeft 18.822 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. PRO 10,9 % → 16,7 %
  2. PVV 17,6 % → 13,1 %
  3. JA21 6,6 % → 13,0 %
  4. VVD 16,5 % → 11,0 %
  5. D66 17,2 % → 9,9 %
  6. CDA 12,9 % → 9,2 %
  7. FvD 4,8 % → 8,4 %
  8. 50PLUS 1,5 % → 3,5 %
  9. PvdD 1,6 % → 2,9 %
  10. SP 1,6 % → 2,9 %
  11. SGP 2,6 % → 2,8 %
  12. CU 1,6 % → 2,4 %
  13. Volt 0,9 % → 2,3 %
  14. BBB 2,5 % → 1,0 %
  15. DENK 0,6 % → 0,4 %
  16. Overige 1,0 % → 0,6 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Wijk bij Duurstede (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Wijk bij Duurstede

Wijk bij Duurstede heeft 18.822 kiesgerechtigden en is daarmee de 17e grootste van de 26 gemeenten in Utrecht en de 242e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: PVV 17,6 %, D66 17,2 %, VVD 16,5 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: Open / GROENLINKS / P.v.d.A. werd de grootste met 5 van de 19 zetels, vóór Oprechte BurgerBelangen (4).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PRO hier in onze projectie op 16,7 % en PVV op 13,1 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

19 zetels in de gemeenteraad.

  1. Open / GROENLINKS / P.v.d.A. 24,4 % · 2.878 · 5 zetels
  2. Oprechte BurgerBelangen 20,3 % · 2.386 · 4 zetels
  3. Lokaal Liberaal 15,4 % · 1.812 · 3 zetels
  4. VVD 10,3 % · 1.208 · 2 zetels
  5. CDA 9,1 % · 1.070 · 2 zetels
  6. D66 8,7 % · 1.030 · 1 zetel
  7. PCG 7,2 % · 851 · 1 zetel
  8. SP (Socialistische Partij) 4,6 % · 541 · 1 zetel

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Utrecht

Alle gemeenten in Utrecht → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.