Nederland Volgende verkiezing15 mei 2030over 1.290 dagen PRO grootste partij 88% D66 + VVD + CDA halen 76 0% Kalender Staat van dienst Onderzoek

Hoogeveen: PVV zou in de peiling van nu de grootste blijven

Hoogeveen (Drenthe) heeft 43.832 kiesgerechtigden. Hieronder: hoe er werd gestemd bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025, en dezelfde cijfers omgerekend naar de landelijke peiling van nu. De volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn in maart 2030.

De peiling van nu hier, vergeleken met de Kamerverkiezing van 2025

  1. PVV 24,3 % → 18,3 %
  2. FvD 8,5 % → 13,2 %
  3. JA21 6,5 % → 12,5 %
  4. PRO 7,2 % → 11,7 %
  5. CDA 16,1 % → 11,5 %
  6. VVD 11,7 % → 7,4 %
  7. D66 9,2 % → 5,1 %
  8. CU 3,3 % → 4,6 %
  9. 50PLUS 1,5 % → 3,5 %
  10. SP 1,9 % → 3,2 %
  11. SGP 2,4 % → 2,5 %
  12. BBB 4,6 % → 2,2 %
  13. PvdD 0,9 % → 1,9 %
  14. Volt 0,4 % → 1,4 %
  15. DENK 0,6 % → 0,4 %
  16. Overige 1,0 % → 0,6 %

Lichte balk: de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025; volle balk: de landelijke peiling van nu, doorgerekend naar Hoogeveen (elke partij verschuift met haar landelijke verandering, voor de helft met hetzelfde aantal procentpunten en voor de helft naar verhouding, zo geschaald dat alle gemeenten samen op het landelijk gemiddelde uitkomen). Onze landelijke peilingen: voorspelling voor Nederland →

Probeer het

Wat als de landelijke uitslag verandert? Gemeente voor gemeente

Verschuif het landelijke percentage van een partij en ons model rekent alle 342 gemeenten opnieuw door met uw cijfers, op dezelfde manier als onze prognose: zo ziet u wat er omslaat en waarom.

nog 8 partijen

De schuifjes bepalen het landelijke percentage van elke partij; de overige houden het hunne. Elke gemeente beweegt mee met de landelijke verschuiving sinds de vorige verkiezingen, zoals in onze prognose.

Wat er omslaat

  1. Nog niets: verschuif een schuifje.

Over Hoogeveen

Hoogeveen heeft 43.832 kiesgerechtigden en is daarmee de 3e grootste van de 12 gemeenten in Drenthe en de 80e grootste van de 342 in Nederland.

Bij de Tweede Kamerverkiezing van oktober 2025 stemde de gemeente zo: PVV 24,3 %, CDA 16,1 %, VVD 11,7 %. D66 deed het hier 8 procentpunten slechter dan in heel Nederland.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026: Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. werd de grootste met 8 van de 31 zetels, vóór Forum voor Democratie (5).

Omgerekend naar de landelijke peiling van nu komt PVV hier in onze projectie op 18,3 % en FvD op 13,2 %.

De gemeenteraadsverkiezingen van maart 2026

31 zetels in de gemeenteraad.

  1. Gemeentebelangen Hoogeveen e.o. 23,6 % · 5.708 · 8 zetels
  2. Forum voor Democratie 16,4 % · 3.954 · 5 zetels
  3. VVD 15,2 % · 3.669 · 5 zetels
  4. CDA 14,5 % · 3.513 · 4 zetels
  5. GROENLINKS / Partij van de Arbeid (PvdA) 14,2 % · 3.433 · 4 zetels
  6. ChristenUnie 6,5 % · 1.568 · 2 zetels
  7. Staatkundig Gereformeerde Partij (SGP) 3,6 % · 865 · 1 zetel
  8. SP (Socialistische Partij) 3,0 % · 733 · 1 zetel
  9. D66 2,9 % · 708 · 1 zetel

Gemeenten van vergelijkbare grootte in Drenthe

Alle gemeenten in Drenthe → · Heel Nederland →

Kiesraad, via data.overheid.nl (CC0): Tweede Kamerverkiezing van 29 oktober 2025 en gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026, per gemeente.